Chéri

ICH., CH. Chéri Klenot Toliary

Otec: Ultra of Woodland Cottage   Matka: Carolans Klenot Toliary 

10. 10. 1999

Chérinka byla naším nejkrásnějším vánočním dárkem v roce 1999.  Zvykla si u nás velmi rychle, velice brzy pochopila co smí a co ne, i když ne vždy se tím řídí. Rázem si všechny ochočila a  stala se jedním z nejdůležitějších  členů naší rodiny.   

Chéri r1 poh

I když vypadá jako plyšová hračka, je velice temperamentní, vždy připravená k lumpačení.  Je přátelská k lidem,  i psům, nevyvolává konflikty.  Své teritorium si však hlídá a štěkotem hlásí, že se blíží někdo cizí. Venku se honí s psími kamarády, aportuje klacky, všechno  musí prozkoumat. Ne vždy se pak domů vrací čistě bílá… Ale stačí vzít kartáč a je zase krásná.

Ráda jezdí autem, cestuje ve své přepravce, kam si sama ráda vleze, abychom ji náhodou nenechali doma.  Jednak je to pro ni bezpečnější, ale také má při jízdě klid a většinu cesty prospí.  Zvládá dobře i dlouhé trasy, když například jedeme někam na výstavu.

Zajímá se o všechno, co se kolem ní děje. Doma si nikdy nenechá ujít vaření, nejraději má pochopitelně maso a zvláště ryby, ale nepohrdne ani zákusky nebo zeleninou. Máme doma ještě  morče, takže s ním jí  syrové zelí, mrkev nebo jablko, v létě miluje maliny, jahody. Je to mlsoun, a i když má svoje granule, v čase jídla je vždy připravená u stolu a čeká, co kdyby…  Není to zrovna výchovné, ale kdo by odolal jejímu pohledu a nedal jí něco od stolu.

V říjnu 2001se stala Chéry poprvé mámou. Má krásné štěňátko, které jsme si všichni zamilovali  a nedokázali jsme se s ním rozloučit. Takže teď máme doma psí slečny dvě. Chéri s Ájou 2_t__ata 3

Chérinka nalezla společníka ke svým hrám a rošťárnám. Malá  Ája je v tomto směru velmi učenlivá, na co nepřijde sama, to jí máma ochotně ukáže.  Užijeme si s nimi hodně legrace a jsme moc rádi, že je máme. Je báječné je obě pozorovat, jak spolu dovádí.

 

Chérinka se již několikrát stala matkou krásných štěňátek a díky Áje i babičkou.

 Bohužel nás Chérinka v červenci 2011 opustila.

Rodokmen

 

 

 

CHÉRI Klenot Toliary
OTEC SIRE Ultra of Woodland Cottage Italique Dusty du Cottage du Blanc Sceau
PL 0/0,PRA neg., EKG neg. Grenadine
Quesera of Woodland Cottage Feel Me See Me du Domaine de
Luniray
Fuchsia de Champlet
MATKA DAM Carolans Klenot Toliary Kin-Sei Rutley Kin-Sei Husheem
Kin-Sei Barbra Bara Bra
Gorongoza Modrá písnička Queens of Woodland Cottage
Pandora of Woodland Cottage
Vyšetření/exam.: PL 0/0, PRA neg.
Chovatel/Breeder: Martin Šimůnek
Tituly/Titles: ICH, Český šampion, Klubový šampion, Slovenský šampion mladých

Veterinární vyšetření:

PRA negativní, Luxace patelly negativní