O nás

Chovem plemene Coton se Tuleár se zabýváváme přes 20 let.

Do cotonků jsem se zamilovala v roce 1999, když jsem poprvé viděla v časopise cotonka v běhu. Netrvalo dlouho a do naší domácnosti přibyla Chérinka. Můj první pejsek a naprosto úžasný.  Původně jsem chtěla jen mazlíka, ale zjistili jsme, že Chérinku vysloveně baví se předvádět, tak jsme s ní začali jezdit na výstavy.

Její první štěňátko – Annie Cher – Áju, jsme si samozřejmě nechali a měli jsme cotonky  dvě. Áju vystavování na rozdíl od Chérinky vůbec nebavilo, tak jsme ji moc netrápili. Coton de Tulear 

Chéri s Ájou 2

A když měla Ája štěňátka, nechali jsme si Daisynku.  Od té doby žijeme s 3 fenečkami cotonků. Jsou nedílnou součástí naší rodiny.  I když mají každá svůj pelíšek a využívají  křesla, v noci nás chodí navštěvovat i do postele.

Milují všechny společné aktivity, rády  s námi cestují. V Praze si hlídají svůj úsek ulice, ale nejraději jsou na zahradě nebo na výletech.

Jak ubíhá čas jsme si uvědomili, když nás  opustila Chérinka. Nedávno odešla do psího nebo i Ája. Bylo jí 15 let. Moc nám obě chybí.

Bohužel nás v prosinci 2020 opustila i Daisynka, bylo jí téměř 16 let.

Nyní máme Tinu a Jessinku.

Naším cílem je odchov zdravých, povahově i exteriérově kvalitních štěňátek. S majiteli našich odchovů udržujeme, pokud o to mají zájem, trvalý kontakt. Několik z nich se stalo našimi dobrými přáteli, jsme v kontaktu a vzájemně se i s cotonky navštěvujeme.

Coton de Tulear Coton de Tulear  Coton de Tulear  Coton de Tulear  Coton de Tulear  Coton de Tulear 

Coton de Tulear  Coton de Tulear   Coton de Tulear   Coton de Tulear  Coton de Tulear   Coton de Tulear 

home